(1kB)
(2kB)
Zawody
Junior Boulder 7 - relacja c.d.
Warszawa, 21-22 maja 2016

W klasyfikacji generalnej PPJ w boulderingu wygrała Natalia Woś, Olga Lewicka (KW Warszawa, Agama) zajęła drugie miejsce, a Hanna Grużewska trzecie.
W kategorii juniorów młodszych dwóch zawodników zdobyło trzy topy i o zwycięstwie Kajetana Kupsia CW Reni Sport nad Kubą Ziętkiem zdecydowała liczba prób. Na trzecim miejscu był Maciek Fronczak KW Warszawa, który zdobył dwa topy. W klasyfikacji generalnej Kajetan Kupś zajął pierwsze, Kuba Ziętek drugie, a Olaf Malinowski Pol-Inowex Skarpa Lublin trzecie miejsce. W najstarszej kategorii zawodów, w juniorach, po rewelacyjnym starcie zdecydowanie najlepszy wynik osiągnął Szymon Doradziński KW Warszawa Agama. Ukończył trzy bouldery. Drugi był Adam Szymczak, który zdobył bonusy na wszystkich czterech boulderach, a trzeci, zwycięzca eliminacji Mikołaj Sienkiewicz KW Warszawa Agama. Szymon wygrał też klasyfikację generalną PPJ. Drugi był Mateusz Puźniak, a trzeci Mikołaj Sienkiewicz.

W niedzielę 22 maja odbył się Puchar Młodzików i Dzieci w Boulderingu, w którym wystartowało 125 wspinaczy. Dzieci i młodzicy wspinali się na dwóch salach, gdyż liczba startujących była znacznie większa niż na zawodach juniorskich. Bouldery dla każdej z grup były modyfikowane i dostosowywane do wzrostu dzieci. Autorami byli routseterzy z Cruxa, KW Warszawa, a także starsi zawodnicy i trenerzy z Agamy. Zawody rozpoczęły eliminacje najmłodszej kategorii - dzieci młodszych, następnie wystartowały dzieci, a na końcu młodziki. W każdej kategorii wyłoniono 6 finalistów. Finały zaczęły się startem dzieci młodszych. Startowali jednocześnie dziewczynki i chłopcy. Zdenerwowanie i to, że bouldery były naprawdę trudne, spowodowało, że w najmłodszej kategorii tylko trzy osoby zdobyły punkty. Maja Oleksy zatopowała na dwóch problemach, co dało jej zwycięstwo, a Małgosia Kurek zdobyła bonus. O kolejnych miejscach zadecydował wynik z eliminacji. Ostatecznie po świetnym starcie w eliminacjach, na trzecim miejscu na podium stanęła Pola Pietkiewicz. Jeszcze trudniejsze okazały się bouldery chłopców młodszych. Antek Rygiel, który w eliminacjach zrobił wszystkie problemy, w pięknym stylu wywalczył bonus, co było najlepszym wynikiem finału młodszych chłopców. Drugi był Filip Byrka, a trzeci Beniamin Pawlak, którym nie udało się zdobyć punktów w finałach. W kategorii dzieci-dziewczynki wygrała Martyna Szymańska, która ukończyła dwa bouldery. Srebro wywalczyła Danuta Słanek, a brąz Weronika Wachnicka, które zdobyły jeden top. W kategorii chłopców Piotr Niźnik zrobił wszystkie trzy bouldery i zdoby pierwsze miejsce. Drugi był Roch Kopeć, a trzeci Igor Czerwiński, którzy zrobili dwa bouldery.
W najstarszej kategorii niedzielnych zawodów, w młodziczkach, w finałach zdecydowanie najlepiej wspinała się Zuzia Mientus, która zatopowała na dwóch przystawkach. Jeden top udało się uzyskać Biance Janeckiej, która zdobyła ostatecznie drugie miejsce i Weronice Wróbel, która była trzecia. W kategorii młodzików dwóch zawodników pokonało wszystkie trzy bouldery. Bartkowi Winiarkowi zajęło to o jedną próbę mniej i pokonał Piotra Oleszczuka. Na trzecim miejscu uplasował się o rok młodszy Janek Gurba, który zdobył dwa topy.
(1kB)

(1kB)
Strona główna | Aktualności | Zawody | Artykuły | Przegląd prasy | Sztuczne ściany | Galerie | Topo rejonów | Szpej | Katalog | Message board | Sklep | rP media
(1kB)
e-mail: info@redpoint.pl
(c) 2000-2001 red point grafix
Strona zoptymalizowana dla rozdzielczności 800x600 lub wyższej, true color, hosted by NetArt
(1kB)